Carla Dieteren kijkt je lachend aan. Ze draagt een zwart shirt en een lichtroze colbert.

14 – Carla Dieteren

Oprechte aandacht voor inwoners en verenigingen!

JAN
Ik ben al 27 jaar actief voor JAN. Ik was vijf jaar partijvoorzitter, 13 jaar raadslid én fractievoorzitter en ruim vijf jaar wethouder. Al die jaren heb ik me zeer gesteund gevoeld door de leden van mijn partij. Nu stel ik me kandidaat als lijstduwer. Ik ben namelijk trots op onze nieuwe generatie kandidaat-raadsleden en op alle JAN-kanjers die voor Nederweert aan de slag gaan.

Persoonlijke motivatie
Er is oprechte aandacht nodig voor inwoners en verenigingen. Een mooiere samenleving ontstaat door ruimte te geven aan initiatieven uit de gemeenschap. Daarvan ben ik overtuigd. In onze kernen is vaak een groot oplossend vermogen aanwezig voor vraagstukken rondom leefbaarheid. Ik heb dat vaak ervaren, bijvoorbeeld: inwoners die elkaar helpen bij dagelijkse dingen, verenigingen die samenwerken in een gemeenschapshuis of een MFA mee-ontwikkelen, dorpsraden die met inwoners ontmoetingen organiseren. Ik heb ondervonden dat leden van een gemeenschap heel goed weten wat er nodig is om verder te komen en zelf een flinke bijdrage willen leveren aan de uitvoering van ideeën. Daar heb ik altijd naar geluisterd, dat gestimuleerd en een steuntje in de rug gegeven.

Wethouderschap
Als wethouder met de portefeuille sociaal domein kon ik verschil maken in leefsituaties van mensen. Zo ontstonden samen met inwoners, verenigingen en gemeenschappen veel zinvolle initiatieven om de leefbaarheid in buurten te verbeteren. Dat vond ik erg waardevol om te doen. Met maatschappelijke partners werkte ik aan het versterken van preventie en vroegsignalering. Dit om inwoners op allerlei gebied (wonen, welzijn, werken, financiën) vroegtijdig bij te staan. Ik ben bijvoorbeeld trots op een initiatief als Same Ein. Met pijn in mijn hart nam ik op 1 juli 2025 ontslag. Ik wilde integer blijven. Het neerleggen van mijn werk als wethouder voelde als een verlies. Daar had ik het best moeilijk mee. Na mijn aftreden ontving ik veel hartverwarmende reacties van inwoners en organisaties. Daardoor overheersen inmiddels de goede herinneringen.

Verenigingsleven
Ruim 11 jaar was ik voorzitter van Harmonie Melodie der Peel in Ospel. Ik ging mee voorop in de reis naar een nieuwe muziekvereniging voor Nederweert, Budschop en Ospel. Vanaf 1 januari maken Harmonie Melodie der Peel en Harmonie St. Joseph Nederweert deel uit van Muziekvereniging Concento. De nieuwe muziekvereniging staat als een huis. Als medeoprichter en voorzitter heb ik inmiddels het stokje overgedragen aan een nieuw bestuur. Maar ik blijf natuurlijk een actief lid van de nieuwe vereniging.

Toekomst
Ik wil graag voor de gemeenschap van betekenis blijven. Er komen al nieuwe mogelijkheden op mijn pad waar ik veel zin in heb. Tegelijkertijd blijf ik me volop inzetten voor JAN en voor onze raadsleden.